Печени пиперки со лукче – салата царица на трпезата

Печени пиперки со лукче – салата царица на трпезата

Вкусна есенска и зимска салата.

Направете вкусни печени пиперки.

Состојки:

  • 1 тегла печени пиперки
  • 5-6 чешни лук
  • ½ лажички шеќер
  • 1 лажиче сол
  • масло

Подготовка:

  1. Се редат печените пиперки на чинија, се ситни лукот и се става заедно со зачините на пиперките.
  2. Се става сос од оцет и масло.

Повеќе рецепти на Готви.мк:

Брз појадок со туна салата

ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна

ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути

Туна салата со фетучини

Туна салата

Брзо посно предјадење за целото семејство