Вака нема да ви се создаваат грутки во солта – евтин трик кој го користат кафеаните

Вака нема да ви се создаваат грутки во солта – евтин трик кој го користат кафеаните

Стар и добар трик кој секогаш успева.

Ако солта ви фаќа грутки и се скаменува од влага, направете го она кое веројатно сте го забележале во многу ресторани и кафеани.

Се што ви треба се неколку зрна ориз во солта.

Тие ќе ја впијат влагата и таа нема да се суши и да има грутки.

Повеќе рецепти на Готви.мк:

Брз појадок со туна салата

ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна

ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути

Туна салата со фетучини

Туна салата

Брзо посно предјадење за целото семејство