Ако имате бубашваби дома лекот се 2 состојки: Едната ги привлекува, другата ги „убива” веднаш

Ако имате бубашваби дома лекот се 2 состојки: Едната ги привлекува, другата ги „убива” веднаш

Ако мака мачите со бубашваби и лебарки дома, кои излегуваат постојано секој период од годината, спасете се со мал трик кој не чини многу пари.

Ставете на местото од каде излегуваат малку шеќер и сода бикарбона.

Ставете го ова во ќошевите дома, бидејќи шеќерот ги привлекувам а содата веднаш ги убива.

Со моќната комбинација ќе нема да видите веќе бубашваба дома.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Белите патики ќе бидат како нови – Еве како едноставно да ги исчистите

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

Флеки од мастило или тонер – Потребна ви е само 1 намирница и ќе ги извадите

БЕСПЛАТНО: Домашни средства за чистење флеки и перење на облека