Почнала да го сечка тестото на тенки ленти: Кога ќе видите што направила, веднаш ќе се фатите за работа

Почнала да го сечка тестото на тенки ленти: Кога ќе видите што направила, веднаш ќе се фатите за работа

Ќе се сложите кога ќе кажеме дека нема човек кој не сака слатко.

Токму поради тоа обожаваме да гледаме како се прават разни слатки специјалитети.

Во продолжение погледнете како да направите сладок помфрит од јаболка. Да, добро прочитавте!

Потребни ви се само неколку состојки и околу половина час време.

Деталите погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ во прилог:

Повеќе десерти на Готви.мк:

Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома

Супер рецепт: Леден кафе колач

Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините

Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега

Направете чоко мус и гостите ќе ве обожаваат

ВИДЕО: Брз рецепт за некалоричен сладолед