Дали треба да се пие кафето кое долго стоело во шолја?

Дали треба да се пие кафето кое долго стоело во шолја?

Одамна се дискутира колку е кафето здраво, дали треба да се пие, а често поставувано прашање е и колку е здраво кафето кое стоело со часови, за оние кои го пијат полека и уживаат така во него.

Имено, нема опасност по здравјето, единствено црното кафе кое стоело долго, нема да има ист вкус како кога е топло.

Можете да си го загреете повторно.

Така ќе се убијат бактериите и прашината.

Повеќе рецепти на Готви.мк:

Топли пирошки со сирење

Мини проја со фета

Појадок од стар леб

Леб кој не дебелее

Појадок во шолја

Појадок со кој ќе топите килограми

ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид

Ремек дело во кујната: Леб од банана