Брза, кремава и лесна: Торта за 15 минути

Брза, кремава и лесна: Торта за 15 минути

Вкусна и брза торта за 15 минути на вашата трпеза.

Состојки:

 • 500 мл. слатка павлака
 • 400 гр. кисела павлака
 • 150 гр. шеќер во прав
 • 500 гр. мелени бисквити
 • 500 гр. малини
 • 100 мл. млеко по потреба

Подготовка:

 1. Се мати павлаката слатка како за шлаг, па се додава кисела павлака и шеќер во прав.
 2. Се ставаат и мелените бисквити и се убаво се меша.
 3. Ако ви е густа смесата додајте млеко.
 4. Ставете ги и малините на крај кои ораат да се замрзнати.
 5. Се става на калап смесата, се декорира по избор.
 6. Се лади 2-3 часа и служи.

Повеќе десерти на Готви.мк:

Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома

Супер рецепт: Леден кафе колач

Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините

Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега

Направете чоко мус и гостите ќе ве обожаваат

ВИДЕО: Брз рецепт за некалоричен сладолед