Пред првото утринско кафе напијте се шолја вода – ќе има промени во телото

Пред првото утринско кафе напијте се шолја вода – ќе има промени во телото

Сите знаеме колку е водата здрава, но препорачливо е да се напиете една чаша наутро само што ќе станете од спиење.

Пиењето вода на празен стомак го чува вашето дебело црево, помага за производство нова крв, како и за чистење на телото.

Помага за слабеење и елиминирање токсини.

Помага за здрава, како и блескава кожа.

Повеќе рецепти на Готви.мк:

Топли пирошки со сирење

Мини проја со фета

Појадок од стар леб

Леб кој не дебелее

Појадок во шолја

Појадок со кој ќе топите килограми

ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид

Ремек дело во кујната: Леб од банана