Совршен за пржени компирчиња: Шпански салса сос

Совршен за пржени компирчиња: Шпански салса сос

Направете вкусен шпански салса сос.

Состојки:

  • 15 шери домати
  • 1 чешне лук
  • 20 гр. млад лук
  • 1 лажица балсамико
  • 1 лажица доматно пире
  • 1 лажица маслиново масло
  • сол и бибер

 

Се ставаат во блендер состојките во блендер и се добива сос.

Повеќе рецепти на Gotvi.mk:

ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Најдобар рецепт за домашен чизкејк тука

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта тука

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки