Ова е најдоброто овошје за свежо лице – ви требаат неколку зрна за да блескате

Ова е најдоброто овошје за свежо лице – ви требаат неколку зрна за да блескате

Верувале или не, проширените пори на лицето го прават да изгледа не свежо, уморно и постаро, но има решение од кујната.

Исцедете сок од десетина зрна грозје, намачкајте се и чекајте 20 минути со семсата на лице.

Потоа исплакнете.

За да се освежите по напорниот работен ден може во сокот да ставите и мед и маслиново масло.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Сода бикарбона – замена за 8 скапи препарати за нега

Како да ја отстраните бојата за коса која не ви се допаѓа?

Брз пилинг за меки усни – Ви требаат само 2 состојки

Природна маска за отстранување на митесерите од носот

Ослободете се од стресот со 5 минутна масажа на прстите