Направете домашен регенератор за коса: За сјај, волумен и здравје од коренот

Направете домашен регенератор за коса: За сјај, волумен и здравје од коренот

Направете си домашен моќен регенератор за коса, со само неколку состојки.

Ви треба зелен чај кој е богат антиоксиданс и помага да се обноват фоликулите на вашата глава.

Има витамин Е кој го поттикнува растот на косата и го успорува лачењето на жлездите одговорни за масната коса.

Ви треба во пола литар вода да сварите две кеси зелен чај и да оставите да се олади. Ако имате природни листови зелен чај, ќе има поголем ефект.

Се цеди, лади и се става на главата, па се трие.

Се мие со вода.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Сода бикарбона – замена за 8 скапи препарати за нега

Како да ја отстраните бојата за коса која не ви се допаѓа?

Брз пилинг за меки усни – Ви требаат само 2 состојки

Природна маска за отстранување на митесерите од носот

Ослободете се од стресот со 5 минутна масажа на прстите