Смеса која „пука” од здравје – три состојки и тегла и нема да се разболите веќе

Смеса која „пука” од здравје – три состојки и тегла и нема да се разболите веќе

Направете смеса која пука од здравје, за цело тело.
Ви требаат 2 моркови, еден лимон и 1 шолја мед.
Се лупат морковите и се рендаат, па се ставаат во тегла со ситно сечен лимон без семки и се додава мед.
Се меша со вилушка и се затвора.
Се остава десет дена во ладилник и се зема по едно лажиче три пати на ден, 30 минути пред оброк.
Служи за прочистување, имунитет, црниот дроб и за катаракта.

Прочитај повеќе рецепти на Gotvi.mk:

Гибаница на шумадиски начин

Преку 20 мафини од една смеса

Бургер погачи

Топли пирошки со сирење

Мини проја со фета

Појадок од стар леб

Леб кој не дебелее

Остави Коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*