На ова не сте се сетиле: Оризот ќе има псоебен вкус ако му го додадете ова

На ова не сте се сетиле: Оризот ќе има псоебен вкус ако му го додадете ова

Ако сакате оризот да има посебен и деликатесен вкус додека го варите, употребете мал и лесен трик.

Имено, во водата во која го варите оризот ставете и малку пиво.

Верувајте вкусот ќе биде посебен.

Добар апетит!

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Полнет ананас со ориз и пилешко

Пудинг од ориз

Оризови нудли со зеленчук

Ориз на мексикански начин

Ориз со зеленчук и краби

Пилешка мучкалица со ориз

Брза диета според вашата градба на тело

Кое е омиленото чоколадо на секој хороскопски знак