Брз десерт: Мешате, ладите и валкате во кокос

Брз десерт: Мешате, ладите и валкате во кокос

Сите сакаме брзи и вкусни рецепти за десерт, па верувајте овој е фантастичен.

Состојки:

  • 1 пакување бисквити
  • 125 гр. маргарин
  • 2 лажици шеќер во прав
  • 2 лажици какао
  • ½ шолји млеко
  • ½ шолји ореви
  • кокос за декорација

Подготовка:

  1. Се мелат бисквитите, се ставаат во чинија со растопен маргарин, шеќерот и какао, млеко и ореви.
  2. Се меша и се става смесата во ладилник два часа.
  3. Потоа се прават бомбици и се валкаат во кокос.

Уживајте!

Повеќе десерти на Готви.мк:

Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома

Супер рецепт: Леден кафе колач

Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините

Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега

Направете чоко мус и гостите ќе ве обожаваат

ВИДЕО: Брз рецепт за некалоричен сладолед