Природен лек за големиот проблем дијабетес – овој зеленчук многу помага

Природен лек за големиот проблем дијабетес – овој зеленчук многу помага

Слаткиот компир е намирница која спаѓа меѓу најкорисните, а има и посебен вкус.

Богат е со хранливи материи, брзо заситува, а помага и за дијабетес.

Има јаглехидрати кои го намалуваат количеството на шеќер во крвта.

Спорото разградување кај него помага за да се забрза целиот метаболизам.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Луди компири од рерна

Мусака со спанаќ

Мусака од карфиол

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Остави Коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*