Повкусно од топено сирење: Растопен кашкавал во грне

Повкусно од топено сирење: Растопен кашкавал во грне

Вкусен деликатес како совршен прилог за ручек или мезе за пријатели.

Состојки:

  • 300 гр. кашкавал
  • 50 гр. маргарин
  • 1 шолја млеко
  • 3 јајца
  • 3 лажици брашно
  • ¼ лажички бибер

Подготовка:

  1. Се ренда кашкавалот крупно, се матат јајцата со млеко и брашно, па се става кашкавалот.
  2. Се става сол и бибер.
  3. Се става се во подмачкан земјен сад или плех со маргарин и се пече на 200 степени додека не се растопи целосно и не фати кора.

Пријатно јадење!

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

Еве што научивме на часовите по готвење со Фичо

 

 

Остави Коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*