Не ги карајте веќе децата – вака се вадат најлесно дамки од трева и смола

Не ги карајте веќе децата – вака се вадат најлесно дамки од трева и смола

Дамките од смола и трева се тврдокорни, но лесно се вадат со помош на маргарин.

Верувале или не, убави изрибајте ги со маргарин овие дамки, па потоа измијте ги со детергент и врела вода.

Буквално ќе ги снема.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Зимска салата: Пиперки полнети со зелка, повкусни од зимница

Пиперки во сенф – Повкусно од зимница

Направете кисела зелка за зимница за 10 дена

Ловечки ајвар – рецепт за највкусна зимница

Зелен домат за највкусна зимница

Збогатете ја зимницата: Скиселен лук