Ова се најдобрите прилози за ќофтиња – вака се највкусни

Ова се најдобрите прилози за ќофтиња – вака се највкусни

Ќофтињата се најчесто подготвувани меѓу гурманското  месо, а ги јадат и големи и мали.

Без разлика дали се пржат или печат, многу се вкусни, а и брзо поради што често се прават.

Добро е да знаете и како да ги сервирате.

Имено, ќофтињата одат со компир, моркови, или некоја сезонска салата.

Супер се и за со пире.

 

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

Еве што научивме на часовите по готвење со Фичо