Вака измерете мед без да се залепи за садот – трик за да нема нервози

Вака измерете мед без да се залепи за садот – трик за да нема нервози

Да се измери мед или сируп е тешко бидејќи тие многу лепат.

Сепак, постојат трикови и начини од кујната кои ќе ви користат.

Најдобро е да се премачка садот во кој мерите или вагата со слој масло, па така брзо ќе се тргне медот по мерењето без дамки.

Повеќе на Готви.мк:

Исчистет го шпоретот лесно

Евтин трик со кој шпоретот ќе блеска

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко