Лек за упорна кашлица кај децата – делува веднаш, природно и 100% ефикасно

Лек за упорна кашлица кај децата – делува веднаш, природно и 100% ефикасно

Ако вашите деца упорно кашлаат се што ви треба е овој рецепт.

Ви требаат еден компир, една јаболка и еден кромид.

Се става и литро вода.

Се сечат и кромидот и компирот кој прво се лупи и јаболката и се ставаат да вријат во вода.

Се процедува течноста и се пие едно лажиче три четири пати на ден.

Повеќе на Готви.мк:

Чајот од шипка како лек

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко