Не ја фрлајте кората од банана – ситно исечете ја и решете голем проблем

Не ја фрлајте кората од банана – ситно исечете ја и решете голем проблем

Влезете во кујната, земете една банана и ситно исецкајте и ја кората.

Ставете ја потоа сецканата кора во саксија, во земјата, па ќе видите дека цвеќињата ќе цветаат подобро.

Таа е природно ѓубриво кое има многу калиум и шеќер и така помага.

Повеќе на Готви.мк:

Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома

Супер рецепт: Леден кафе колач

Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините

Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега

Направете чоко мус и гостите ќе ве обожаваат

ВИДЕО: Брз рецепт за некалоричен сладолед