Ако немате калапи за колачи или мафини ова е решението – готово во два потега

Ако немате калапи за колачи или мафини ова е решението – готово во два потега

Ако немате калапи за колачи или мафини, не се грижете можете сами лесно да ги направите дома.

Имено, се што ви треба е фолија.

Земете фолија, превиткајте ја неколку пати за да има подебела подлога и направете корпа со облик по желба.

Ова е совршено решение за оние кои немаат калап или корпи,а итно треба да прават нешто.

Повеќе на Готви.мк:

Исчистет го шпоретот лесно

Евтин трик со кој шпоретот ќе блеска

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко