Грцики кои не дебелеат: Јаболко пица

Грцики кои не дебелеат: Јаболко пица

Идеална здрава комбинација од јаболка и путер од кикирики…

Состојки:

  • јаболка
  • путер од кикирики
  • намирница за посипување по ваш избор (боровница, кокосови снегулки, суво грозје, семки по желба)

Начин на подготовка:

  1. Исечкајте ги јаболката на тенки парчиња, премачкајте ги со путер и посипете ги со саканата намирница.

Уживајте во здравите грицки!

Повеќе на Готви.мк:

Чајот од шипка како лек

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко