Смути од праска

Смути од праска

Здрава и освежувачка напивка!

Состојки:

  • 1 чаша грчки јогурт
  • 1 банана
  • 2 шолји парчиња праски
  • 1/2 шолја вода
  • 1 лажица мед
  • 4 свежи парчиња праска за украсување

Начин на подготовка:

  1. Сите состојки ставете ги во блендер и мешајте додека смесата не се изедначи. По желба украсете со парчиња праска и сервирајте ласно.

Уживајте!

Повеќе десерти на Готви.мк:

Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома

Супер рецепт: Леден кафе колач

Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините

Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега

Направете чоко мус и гостите ќе ве обожаваат

ВИДЕО: Брз рецепт за некалоричен сладолед