Има лесен трик да ја светнете пеглата – брзо решение за домаќинките

Има лесен трик да ја светнете пеглата – брзо решение за домаќинките

Ако сакате да ја исчистите лесно пеглата дома, тогаш има лесен и брз трик.

Со врела пегла исклучена од штекер, поминете на површина на која сте ставиле доста сол.

Така пеглата ќе се исчисти од лепливите траги на плочата.

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт