Брз бурек со готови кори – крцка во уста

Брз бурек со готови кори – крцка во уста

Направете бурек со готови кори.

Состојки:

  • 1 пакување готови кори
  • 600 гр. мелено месо
  • 2 главици кромид
  • сол и бибер

Подготовка:

  1. Се сече ситно кромидот и се соединува со мелено месо, се става сол и бибер.
  2. Се става на едниот крај на корите фил и се замотува.
  3. Се редат во подмачкан плех, па се сечат на парчиња.
  4. Се печат на загреана рерна на 200 степени половина час.

Прочитај повеќе рецепти на Gotvi.mk:

Преку 20 мафини од една смеса

Бургер погачи

Топли пирошки со сирење

Мини проја со фета

Појадок од стар леб

Леб кој не дебелее

 

 

Остави Коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*