Ова овошје ќе ви ја намали болката во ПМС – спас за девојките без да се трујат со апчиња

Ова овошје ќе ви ја намали болката во ПМС – спас за девојките без да се трујат со апчиња

Бананите се вкусни и здрави и одамна се знае за нивната лековита моќ.

Човек учи додека е жив, а информациите се обновуваат секојдневно, така што се повеќе придобивки има од бананата за кои се дознава секојдневно.

Ако сте во ПМС или предменструален синдром, наместо апчиња за болки, земете банана.

Верувале или не, ќе се смалат болките и ќе ви се подобри расположението, а нема да се труете со апчиња.

Таа е богата со витамин Б6, а тој многу поволно ќе ви делува на телото.

Повеќе рецепти на Готви.мк:

Топли пирошки со сирење

Мини проја со фета

Појадок од стар леб

Леб кој не дебелее

Појадок во шолја

Појадок со кој ќе топите килограми

ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид

Ремек дело во кујната: Леб од банана