Супер совет: Еве како да излупите домати за само 30 секунди (Видео)

Супер совет: Еве како да излупите домати за само 30 секунди (Видео)

Како би се решиле од лушпите од доматите потребно е малку вештина, а со овој феноменален совет тоа никогаш веќе нема да ви биде проблем.

Ова е постапката: Ставете вода во тенџере да зоврие, а кога ќе зоврие, подгответе уште еден сад со што поладна вода.

Добро измијте ги доматите и издлабете ги местата кај петелките. Потоа од горе засечете во крст.

Со горниот дел ставете ги во тенџерето, оставете 3-4 секунди, па веднаш префрлете во студена вода.

Оставете неколку секунди и во студена вода, па излупете. Лушпата многу лесно ќе излезе од доматите!

Во видеото во прилог детално погледнете ја постапката:

Повеќе на Готви.мк:

Чајот од шипка како лек

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко