Лененото семе во комбинација со ова е лек за се – плус за три недели ќе ве стопи

Лененото семе во комбинација со ова е лек за се – плус за три недели ќе ве стопи

Лененото семе е особено здраво и корисно и се повеќе се употребува, а во комбинација со јогурт или кефир има уште поголемо дејство.

Помага да се исчисти дебелото црево, да се согоруваат масти, да имате добро варење на храната и да слабеете. Ги елиминираат и токсините.

Наместо појадок три недели земајте го ова:

Првата недела секое утро една лажица ленено семе со 100 милилитри кефир.

Втората недела 2 лажици ленено семе со 100 милилитри кефир.

Третата недела 3 лажици ленено семе со 150 милилитри кефир.

лененото семе треба да е мелено.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?