За бубрезите, за кашлица и подобра работа на цревата – јадете суво грозје за 100 проблеми

За бубрезите, за кашлица и подобра работа на цревата – јадете суво грозје за 100 проблеми

Сувото грозје е вкусно и се јаде сирово, во разни десерти, торти и колачи, а има супер вкус.

Се користат за помош при кашлица, за болка во бубрезите која брзо и лесно ја отстрануваат, за проблеми со мочниот меур, за подобра работа на цревата.

Се комбинира за уште помоќна и полековита комбинација со суви смокви.

Има висока хранлива вредност и помага да се одржи рамнотежа на телото.

Помага за црниот дроб и слезината.

Десет декаграми имаат 73 калории.

Повеќе на Готви.мк:

Што му прави сувото грозје на телото

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?