Одличен додаток во месо: Сос со нане и домати

Одличен додаток во месо: Сос со нане и домати

Брзо и лесно направете одличен додаток за месо – сос од нане и домати.

Состојки:

  • 2 домати
  • 1 главица кромид
  • 1 чешне лук
  • 1 лажица свежо нане
  • 1 лажица сол

Начин на подготовка:

  1. Динстајте ги доматите додека не омекнат, а потоа оставете да се изладат.
  2. Додајте исечкан лук, кромид, нане и сол.
  3. Послужете со омиленото месо и уживајте!

Повеќе ресепти на Готви.мк:

Брз појадок со туна салата

ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна

ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути

Туна салата со фетучини

Туна салата

Брзо посно предјадење за целото семејство