Ако ве касне комарец влезете во кујната: Трик со кој ќе нема црвенило и чешање

Ако ве касне комарец влезете во кујната: Трик со кој ќе нема црвенило и чешање

Ако ве касна комарец и многу ве чеша и црвенее местото, влезете само во кујната.

Земете лажица и загрејте ја во врела вода, а потоа притиснете го местото.

Топлото ќе го уништи протеинот кој предизвикал реакција и ќе се спасите од чешање и болка.

Внимавајте само да не се изгорите.

Повеќе рецепти на Готви.мк:

Топли пирошки со сирење

Мини проја со фета

Појадок од стар леб

Леб кој не дебелее

Појадок во шолја

Појадок со кој ќе топите килограми

ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид

Ремек дело во кујната: Леб од банана

Тазе домашен леб

ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси

Остави Коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*