Ја нарекуваат магична смеса: За 7 дена го уништува вишокот килограми

Ја нарекуваат магична смеса: За 7 дена го уништува вишокот килограми

Многу луѓе имаат еден ист проблем, вишок килограми на пределот на стомакот и тоа навистина не изгледа добро.

За среќа, пронајдовме рецепт за лек кој ќе ви помогне да го решите својот проблем.

Состојки:

  • 1 л вода
  • 100 гр сливи

Начин на подготовка:

  1. Земете еден херметички сад и во него ставете ги сливите, преку ставете и вода, па затворете го садот и оставете го да отстои неколку дена на студено место односно во фрижидер.
  2. Потоа земете газа и процедете ја смесата, па можете да го консумирате лекот.
  3. Секое утро на празен стомак, односно пред доручек испијте по една чаша.

Напомена: Природните рецепти не се замена за традиционалната медицина, ниту за лекарствата препишани од доктор. Природните рецепти служат само како додатоци во исхраната и превенција. Не ги употребувајте доколку сте преосетливи на некоја од природните намирници.

Повеќе на Готви.мк:

Чајот од шипка како лек

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

Остави Коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*