Тестото побрзо ќе нарасне со овој трик – за највкусни кифли, пици и пити

Тестото побрзо ќе нарасне со овој трик – за највкусни кифли, пици и пити

Тестото побрзо ќе ви нарасне и квасецот побрзо ќе се активира со еден трик од искусните домаќинки и готвачи.

Ако садот со тесто го ставите во друг поголем сад со топла вода.

Пробајте, лесно е не чини пари и помага.

Повеќе рецепти на Готви.мк:

Тесто за пица со пиво

ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид

Ремек дело во кујната: Леб од банана

Тазе домашен леб

ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси

Домашниот леб на мајче Вера

Полнет запечен леб

Остави Коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*