Заборавете на мешана и шопска: Салата богата со витамини и железо

Заборавете на мешана и шопска: Салата богата со витамини и железо

Направете вкусна салата богата витамини.

Состојки:

  • 1 марула
  • 2 шолји спанаќ
  • 1 младо лукче
  • сирење
  • лимонов сок
  • маслиново масло

Подготовка:

  1. Се мијат убаво спанаќот и марулата и се сечат во сад.
  2. Се ставаат лимонов сок и масло, па се ставаат коцки сирење.
  3. Се сече и младото лукче.

Повеќе на Готви.мк:

Брз појадок со туна салата

ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна

ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути

Туна салата со фетучини

Туна салата

Брзо посно предјадење за целото семејство

Остави Коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*