Не се трујте со апчиња лекот е дома: Болката во грлото ќе ја снема

Не се трујте со апчиња лекот е дома: Болката во грлото ќе ја снема

Ако имате проблем со болки во грлото тогаш наместо да се труете со апчиња, лекот го имате дома.

Сепак постои лек и тоа евтин, а го има во кујната.

Сварете два децилитри вода и додајте лажиче сол. Најубаво е ако имате да користите морска сол.

Нека се олади целосно па земајте голтка од оваа течност и испирајте го грлото додека не ја потрошите цела количина.

Се прави 2-3 пати на ден.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Чај за желудникот – нема да имате мака

Чај кој лекува од сите болести и чисти од отрови

Чај против слабокрвност

Домашни чајни кекси

Чај од шумска јагода

Чај од леска – малкумина знаат колку лекува