Природен рецепт за инфекции и зараснат нокт – три ноќи правете го ова

Природен рецепт за инфекции и зараснат нокт – три ноќи правете го ова

Природен и навистина корисен рецепт за габички и нокти кои се погрешно израснати, односно во месо.

Потребни ви се само три состојки и малку време.

Ви треба лажица кантарионово масло со една лажица брашно и една лажица шеќер во прав.

Се мешаат сите состојки за да се добие хомогена смеса и се става малку на прстот и се става газа.

Оставете да делува преку ноќ.

Три ноќи правете го ова и ќе се решите од сите габички, инфекции и проблеми и тоа брзо.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Како да ја отстраните бојата за коса која не ви се допаѓа?

Брз пилинг за меки усни – Ви требаат само 2 состојки

Како да ослабете до празниците?

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки