Најпопуларниот рецепт за солено смути – бомба со витамини од која се слабее

Најпопуларниот рецепт за солено смути – бомба со витамини од која се слабее

Еден од најпопуларните рецепти со зеленчук, вкусен и здрав.

Направете смути со зеленчук за добро утро, ќе ве засити и ќе слабеете.

Состојки:

  • 1 домат
  • 1 краставица
  • 3 листа марула
  • 1,5 шолји јогурт
  • малку сол

Се ситни се во блендер и се пие наутро.

Прочитај повеќе рецепти на Gotvi.mk:

Смути за старт на денот

За диета здраво срце и висок притисок – една шолја е лек

Неодолив сок од јаболка

Сок од домати – витамини и супер вкус

Слатка зимница: Домашен сок од крушки

Топли пирошки со сирење

Мини проја со фета

Појадок од стар леб

Леб кој не дебелее

Појадок во шолја

Појадок со кој ќе топите килограми

Остави Коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*