Од сега ќе правите само вакви: Посебни полнети компири

Од сега ќе правите само вакви: Посебни полнети компири

Направете вкусен полнет компир на еден поинаков начин.

Состојки:

 • 1 кг. компири
 • 2 пиперки
 • 2 моркови
 • 2 домати
 • магдонос
 • 1 тиквичка
 • рузмарин
 • куркума
 • масло
 • вегета
 • лук во прав

 

 

Подготовка:

 1. Се лупат компирите и се длабат, па се става останатиот дел од нив пасиран, се лупии сече зеленчукот и на секој компир се ставаат зачини и масло, па се полни со смесата.
 2. Се печат на 230 степени половина час.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Луди компири од рерна

Мусака со спанаќ

Мусака од карфиол

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Остави Коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*