Нема да стапнете на лекар: Кога ќе измешате цимет со оваа билка е посилен од секој лек

Нема да стапнете на лекар: Кога ќе измешате цимет со оваа билка е посилен од секој лек

Се шират грип, вируси и воспаленија, лекарите се секогаш полни со пациенти, а ние имаме моќна комбинација за здравје, како и имунитет.

Жалфијата е билка која е посебно добра и здрава за грлото и сите инфекции, особено на дишните патишта, а помага и за желудочни инфекции, проблеми со цревата и намалување температура и грозница.

Има и анти бактериско дејство, а ко ја измешате со цимет кој е една од најлековитите состојки, се случува бум во телото.

Помагаат за бронхит, болно грло и воспаленија а ви треба да растопите две лажички шеќер со пола литро млеко, па да додадете кога ќе го тргнете од шпорет лажиче жалфија и цимет.

Се пие три пати на ден.

Повеќе на Готви.мк:

ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин

Ќофтиња во доматен сос

ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна

Домашни ќофтиња

Ќофтиња од тиквица

ВИДЕО: Како да приготвите палачинки од компири

Најдобар рецепт за домашно ќофте