Спектакуларно вкусни компири – ви требаат само 2 состојки

Спектакуларно вкусни компири – ви требаат само 2 состојки

Спектакуларно вкусно, а од неколку состојки.

Направете вкусни компири по брз рецепт.

Состојки:

  • 1 кг. компир
  • 4-5 лажици масло
  • вегета
  • малку сланина

Начин на подготовка:

  1. Се мие и лупи компирот, се сече на половинки и се засекува, па се ставаат компирите во огноотпорен сад со масло.
  2. Се ставаат зачини, сланина во секој засек и масло горе.
  3. Се пече 40 минути на 180 степени.

Пријатно!

 

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Луди компири од рерна

Мусака со спанаќ

Мусака од карфиол

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

 

Остави Коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*