За две недели ќе ослабете 5 килограми: Девојките се колнат во овој трик за слабеење

За две недели ќе ослабете 5 килограми: Девојките се колнат во овој трик за слабеење

Девојките кои се обиделе да ослабат велат дека содата многу им помогнала во тоа.

Имено, за две седмици може да стопите и до пет килограми.

Ви требаат 200 милилитри врела вода со 1 лажиче сода и шише во кое ќе ги ставите водата и содата.

Ако не може да ја поднесете содата, додајте си лимонов сок заедно со неа.

Се пие наутро на празен стомак, а се употребува две недели.

Најубаво е да го пиете рано наутро, па по половина час да појадувате.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?