Смути со кое стомакот ќе ви биде рамен како даска – „пржи” сало

Смути со кое стомакот ќе ви биде рамен како даска – „пржи” сало

Направете вкусно смути за слабеење кое особено топи килограми во пределот на стомакот.

Состојки:

  • 2 круши исечени на мали парчиња
  • 2 дл. млеко
  • 1,5 дл. јогурт
  • 2 лажици овесни снегулки
  • малку сол
  • 1 лажиче мед

 

Се става се во блендер и се пие наутро на празен желудник.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Смути за старт на денот

За диета здраво срце и висок притисок – една шолја е лек

Неодолив сок од јаболка

Сок од домати – витамини и супер вкус

Слатка зимница: Домашен сок од крушки

Остави Коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*