Куркумата е здрава, медот уште поздрав – кога ќе се спојат тоа е бомба за телото

Куркумата е здрава, медот уште поздрав – кога ќе се спојат тоа е бомба за телото

Медот сам по себе е една од најздравите намирници кои сите доктори и нутриционисти ги препорачуваат, додека куркумата исто така е моќна и здрава, а во комбинација се навистина моќен лек.

Овој лек не е само празна приказна, туку навистина помага и дава резултати.

Дава енергија, помага да се опуштите и да немате напнатост и стрес, помага да немате болки во коските и мускулите, како и да имате силен имунитет.

Има и анти воспалително дејство, помага за да се уништат сите бактерии, делува како антисептик, штити од заболувања и инфекции.

Доволно е лажица мед со малку куркума за секој ден да пукате од здравје.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Избелете ги забите со евтина намирница

Измешајте топла вода и куркума

Избелете ги забите за две минути

Мултивитаминска напивка со куркума

Намирници кои се ужасни за забите

Додајте една состојка во маслиновото масло и нема да се разболите

Измешајте кафе и маслиново масло за усните

 

Остави Коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*