За шеќер, слабеење и циркулација – три евтини состојки се здрава бомба за телото

За шеќер, слабеење и циркулација – три евтини состојки се здрава бомба за телото

Јаболковиот оцет е добар за здравјето, а помага за регулирање на шеќерот, за слабеење и циркулација.

Се користи и поради своите антибактериски својства.

Од друга страна го имаме ѓумбирот со супер арома и вкус кој помага за многу здравствени проблеми за имунитет и брз метаболизам.

Состојки:

  • 1-2 лажици јаболков оцет
  • 1 јаболко
  • 1 лажиче ѓумбир
  • малку цимет
  • 1 лажиче мед
  • 240 мл. вода

Се става се во блендер или соковник и се меша.

Ако ви е кисело додајте повеќе мед, никако шеќер.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Смути за старт на денот

За диета здраво срце и висок притисок – една шолја е лек

Неодолив сок од јаболка

Сок од домати – витамини и супер вкус

Слатка зимница: Домашен сок од крушки

 

Остави Коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*