Овие намирници можете да ги јадете во неограничени количини, дури и кога сте на диета

Овие намирници можете да ги јадете во неограничени количини, дури и кога сте на диета

Кога сте на диета многу е тешко да избегнете замки. Сепак, постојат намирници кои можете да ги користите кога ќе „згусне“ и кои нема да ви попречат во слабеењето.

Оваа листа е составена од нискокалорични и здрави намирници кои можат да бидат ваши „грицки“ додека сте на диета. Најдобро е да ги јадете сирови или подготвени во некоја салата.

Така на својот организам ќе му обезбедите витамини и енергија за да го издржите режимот за слабеење.

Ова е листата:

– целер
– рукола
– краставица
– диња
– јагоди
– зелена салата
– домати
– брокули
– карфиол
– грашок
– грејпфрут
– портокали
– боровници
– малини

Повеќе на Готви.мк:

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?