За месото веќе никогаш да не ви излезе суво и жилаво: Направете го ова пред печењето!

За месото веќе никогаш да не ви излезе суво и жилаво: Направете го ова пред печењето!

Испечете меко и сочно месо, секогаш!

Состојки:

  • 1/2 шолја маслиново масло
  • 1/2 шолја пиво
  • 1 лажица мед
  • 1 лажица сол
  • 3 чешниња лук

Начин на подготовка:

  1. Излупете лук и изгмечете го додека не стане кремаст. Во него додајте маслиново масло и пиво, а потоа и мед. Сè убаво измешајте. 
  2. Месото исечкајте го на парчиња и прелијте го со маринада. Оставете да се маринира најмалку 3 часа, па дури потоа термички обработете го.

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

Еве што научивме на часовите по готвење со Фичо

 

Остави Коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*