Елиминирајте ја болката во зглобовите и колената, ефект после првиот ден

Елиминирајте ја болката во зглобовите и колената, ефект после првиот ден

Овој рецепт го чинат состојки богати со витамини и минерали кои ги смируваат болните колена и зглобовите, а ги зајакнуваат и тетивите и лигаментите.

Состојки:

  • 1 мала шолја вода
  • 1 мала шолја овесни снегулки
  • 1 мала шолја 100% сок од портокал
  • 2 мали шолји коцки ананас
  • 1 лажичка цимет
  • 1/2 мала шолја дробени бадеми
  • малку мед

Начин на подготовка:

  1. Ставете овесни снегулки во тенџере со вода и оставете да се готват неколку минути. Потоа оставете ги да се изладат пред да ги додадете во блендер. Додајте ананас, бадем, цимет, сок од портокал, како и малку мед по вкус. Добро измешајте во блендер, додавајќи малку вода додека не ја добиете саканата густина. 
  2. Земајте ја оваа смеса и болките ќе исчезнат, ефект ќе почувствувате после првиот ден користење, тврдат оние кои го пробале овој природен лек.

Напомена: Природните рецепти не се замена за традиционалната медицина, ниту за лекарствата препишани од доктор. Природните рецепти служат само како додатоци во исхраната и превенција. Не ги употребувајте доколку сте преосетливи на некоја од природните намирници.

Повеќе на Готви.мк:

Чајот од шипка како лек

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко