Со лесен трик проверете дали путерот е тазе – ова покажува дека е расипан

Со лесен трик проверете дали путерот е тазе – ова покажува дека е расипан

Ако сакате да проверите дали маргаринот или путерот е здрав пред готвењето, се што ви треба е зовриена вода.
Ставете парче путер или маргарин во зовриената вода и брзо ќе почнат да се топат и да создаваат слој на површината.
Ако се распаднат не се добри.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Сода бикарбона – замена за 8 скапи препарати за нега

Како да ја отстраните бојата за коса која не ви се допаѓа?

Брз пилинг за меки усни – Ви требаат само 2 состојки

Природна маска за отстранување на митесерите од носот

Ослободете се од стресот со 5 минутна масажа на прстите