Вака ќе откриете дали млекото е тазе или расипано – има еден трик

Вака ќе откриете дали млекото е тазе или расипано – има еден трик

Сите сакаме вкусно и високо квалитетно млеко, а постои лесен начин да препознаеме дали млекото е расипано.

Имено, се меша со шпиритус во размер 1 спрема 2, па ако млекото е здраво ќе се појават за 5 секунди лушпи, додека ако не е здраво ќе треба повеќе време.

Проверете делува, доволна е мала количина.

Прочитај повеќе рецепти на Gotvi.mk:

Преку 20 мафини од една смеса

Бургер погачи

Топли пирошки со сирење

Мини проја со фета

Појадок од стар леб

Леб кој не дебелее

 

Остави Коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*