Средство со кое три пати поретко ќе бришете прашина – идеално за вработени

Средство со кое три пати поретко ќе бришете прашина – идеално за вработени

Направете природно средство за чистење дома со кое ќе блесне мебелот, а вие ќе имате поретко работа.

Ви требаат 1 шолја вода, ¼ шолји алкохолен оцет, 2 лажици маслиново масло и неколку капки етерично масло по избор.

Се меша се и се става во прскалка, па се поминува мебелот со крпа и спрејот.

Идеално за оние кои се зафатени и не можат да се посветат на чистењето секој ден.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Домашен спреј за прашина

Измешајте ги овие состојки и нема да видите дома прашина

Домот ќе блеска за празниците

Нема веќе мака со бришењето прозорци

Прозорците избришете ги со газиран сок

Остави Коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*